Na zdjęciu od lewej: Monika Stemplewska i Bogumiła Hawryluk, podczas wieczoru poetyckiego, zorganizowanego w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

21 marca w Bibliotece odbył się wieczór w iście literackim klimacie.

Gośćmi były regionalne poetki i pisarki, Bogumiła Hawryluk i Monika Stemplewska. Są w różnym wieku, obie doświadczyły trudnych chwil i obie potraktowały wiersze jako terapię, która okazała się najlepszym lekiem na wszystkie smutki. Panie na co dzień mieszkają w Ornecie, nieustannie piszą oraz wydają książki. Pani Bogumiła jest autorką wielu wierszy i książki „Śmiechem i prawdą. Małomiasteczkowe kompleksy i wielkomiejskie absurdy”. Z kolei Pani Monika jest autorka dwutomowej książki dla dzieci „RyMy dla dzieci” i nieraz gościła u nas w Bibliotece na spotkaniach z najmłodszymi czytelnikami.

To był wyjątkowy wieczór, pełen ciepła i serdeczności…