duze zdjęcie z bibliotekarzami i dziećmi na zajeciach w ramach tygodnia z andersenem

Kwiecień miesiącem książki… !

Ostatni tydzień w Oddziale dla Dzieci minął pod hasłem spotkań z uczniami klas I-III braniewskich szkół podstawowych. W ramach TYGODNIA Z ANDERSENEM odbyło się 9 wizyt , w zajęciach uczestniczyło ponad 200 osób.

W gabinecie Andersena pojawiły się książki, bibeloty, kuferk itp. „Jesteśmy w Muzeum!”- jak stwierdził jeden z uczestników spotkań. Można tak powiedzieć … z pewnością chodziło o wprowadzenie wszystkich w baśniowy nastrój.

A jak przebiegały zajęcia? Na początku oczywiście prezentacja o Andersenie, następnie zabawa w „prawdę-fałsz”, zagadki z koszyka, kuferkowe zgaduj-zgadula, puzzlowe wzmagania, głośne czytanie fragmentów baśni pt. „Imbryk”, „Słowik” czy „Stokrotka”, uzupełnianki, czyli zabawy z tekstem literackim, koło fortuny czy też kolorowe zabawy z chustą animacyjną i BRZYDKIM KACZĄTKIEM. Największą jednak atrakcją okazał się latający kufer oraz dywan. Młodzi piloci zaprezentowali swoje niebywałe umiejętności.