zdjęcie z akcji

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie w dniach 5-9 czerwca odbył się Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem „Czytanie zbliża”.

W spotkaniach wzięło udział ponad pół tysiąca osób, w tym dzieci z braniewskich przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Akcja ma na celu popularyzację literatury dziecięcej, a także integrację społeczną. W tym roku dzieciom czytali: Monika Trzcińska- Burmistrz Miasta Braniewa, Artur Mieczaniec- wicestarosta braniewski, Beata Wachek- dyrektor PKO, Anna Kroczyk- specjalista do spraw promocji UM, Sylwia Gniadek i Aleksandra Martyńska -nauczycielki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Łukasz Prymek, Aleksandra Ścięgosz - funkcjonariusze Służby Więziennej, Emilia Hłasko, Karolina Sztybor- pracownicy PKO, Ilona Naspińska- funkcjonariuszka Służby Celnej, Agnieszka Kalinowska, Krystyna Jarmakowska- żołnierki 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego oraz pracownicy biblioteki miejskiej.

Spotkania były okazją do rozmów na temat pracy naszych gości, ich pasji oraz opowieści o książkach z dzieciństwa. Wielką atrakcją podczas Tygodnia Czytania była wizyta Birmy-psa tropiącego wraz ze swoim opiekunem, którzy na co dzień pracują na przejściu granicznym..