zdjęcia wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zgłosiła się do programu „Globalnie w bibliotekach”. Braniewska biblioteka włącza się również od kilku lat w organizację Tygodnia Edukacji Globalnej, obchodzonego w listopadzie.

Celem programu było zaangażowanie społeczności bibliotek w dyskusję i refleksję nad obrazem pomocy humanitarnej. W związku z powyższym przeprowadziliśmy 2 spotkania dla dzieci i młodzieży z braniewskich szkół. Pierwsze spotkanie było skierowane do uczniów klas IV, zostało zrealizowane na podstawie scenariusza „Kiedy przychodzi kryzys. Porozmawiajmy o wojnach, katastrofach naturalnych i pomocy humanitarnej". Drugie spotkanie przeprowadziliśmy z młodzieżą gimnazjalną. Podczas spotkania obejrzeliśmy film „Niebezpieczeństwo jednej historii”. Film stanowił wstęp do rozmowy o stereotypach. Tematyka spotkań nie należała do najprzyjemniejszych tematów, ale braniewska młodzież doskonale sobie poradziła.