Z akcją głośnego czytania jesteśmy już od 2002 roku. To już nasza 16. braniewska edycja podczas, której osoby znane społeczności lokalnej oraz chętni czytają najmłodszym najpiękniejsze fragmenty literatury dziecięcej.

W tym roku w ramach ogólnopolskiego tygodnia czytali: Monika Trzcińska- Burmistrz Braniewa, Anna Kroczyk z promocji miasta, Beata Wachek- dyrektor i Katarzyna Smołko-ekspertka- PKO Bank Polski Oddział w Braniewie, Emilia Hłasko przedstawiciel firmy Ka-Bro, Joanna Postek nauczycielka z Szylen z uczniami klas starszych szkoły podstawowej., Elżbieta Jakubowska- dyrektor naszej biblioteki, Sylwia Gniadek - nauczycielka i Aleksandra Martyńska- bibliotekarka, przedstawicielki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Braniewie oraz drogie aktorki, zaprzyjaźnione czytelniczki Wanda Proniewska i Danuta Tabęcka, Jolanta Witkowska-logopeda, autorka wierszy i bajek dla dzieci, Krystyna Stępnicka oraz Barbara Płatkowska- członkinie zespołu ludowego TON LIRA., Artur Mieczaniec- Wicestarosta Braniewski, Małgorzata Adamowicz i Ilona Naspińska z Oddziału Celnego w Gronowie , Marta Wychowaniak- dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie, ksiądz Andrzej z Parafii św. Katarzyny w Braniewie, Małgorzata Dębicka- pedagog z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie oraz Emilia Wileńska reprezentująca Gospodarstwo Pasieczne „Miody Wileńskich” , inicjatorka ponadto czwartkowych niezobowiązujących spotkań w bibliotece dla mam z dziećmi.
Wiersze Chotomskiej, Brzechwy i Tuwima jak zwykle trafiały do młodych uczestników teksty o Koko, Jeżu i z serii „Poczytaj mi mamo” były przyczynkiem do rozmów o trudnych, ważnych sprawach. Niewątpliwym zainteresowaniem cieszył się szczególny gość, czworonożny czyli Birma, wyszkolona do działań specjalnych:)

Krótki bilans: 14 spotkań ponad 500 osób.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ!

Tydzien czytania01
Tydzien czytania02