czytanie

Nie mogło nas zabraknąć na III Ogólnopólskim czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz Od 8.00 do 13.00 tłum piątoklasistów braniewskich szkół podstawowych i wychowanków SOSW odwiedziło naszą bibliotekę. Powód- "borejkomania" czyli nałogowe zaczytywanie się znaną serią Małgorzaty Musierowicz.
Za nami multimedialna prezentacja wprowadzająca, lektorski występ w wykonaniu dorosłych: Sylwii Gniadek, Kamili Siejko-nauczycielek, Danuty Tabęckiej- naszej wieloletniej czytelniczki a zarazem braniewskiej aktorki aktywnie działającej grupy teatralnej, Emilii Wileńskiej- mamy na cały etat oraz "pszczelarki" z zamiłowania,, Beaty Hubczuk-naszej koleżanki bibliotekarki z Czytelni dla Dorosłych oraz uczniów czyli wspólne, głośne czytanie. Spotkania wieńczył zabawny quiz sprawdzający wiadomości.
W akcji wzięło udział  ok. 90 osób.