Kolaż zdjęć z warsztatów drukarskich. Na zdjeciach prasa drukarska, ilustracje wykonane przez uczestników zajęć.

W poniedziałek, 20 września, odbyły się warsztaty drukarskie z udziałem uczniów braniewskich szkół podstawowych. Zajęcia poprowadziła firma Kalander z Gliwic, która z pasją i zaangażowaniem opowiadała o początkach drukarstwa.

Uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie i przyjrzeć się pracy drukarni sprzed wieków. Tworzenie ilustracji, składanie czcionek czy w końcu odciskanie za pomocą prasy drukarskiej wzbudzało wiele emocji w młodych odkrywcach.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat, który zdobiła własnoręcznie wykonana lakowa pieczęć.

Wydarzenie organizowane w ramach projektu "Nasza pasjonująca historia". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.