zdjęcie przedstawia Jakuba Małeckiego i Elżbietę Jakubowską podczas spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie

W piękne czwartkowe popołudnie, 19 maja, w bibliotece odbyło się spotkanie z Jakubem Małeckim, pisarzem i autorem m.in. takich książek jak: „Dygot”, „Dżozef”, „Rdza”, czy „Święto ognia”.

Autor wspominał o początkach przygody z pisaniem, o tym jak powstają fabuły do jego książek, skąd czerpie inspiracje i jak przygotowuje się do pisania. Podczas spotkania padło wiele pytań ze strony uczestników. Dowiedzieliśmy się jaką lubi literaturę, jacy są jego ulubieni pisarze. Były również pytania o warsztat pisarski i plany literackie na najbliższy czas. Na koniec spotkania były autografy i wspólne zdjęcia z pisarzem.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.