Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Teatru przy Stoliku, 20 listopada 2018 r., o godz. 17:15 w Spichlerzu Mariackim.

Autorka scenariusza (Wiesława Szymańska) buduje opowieść o drodze Polski do niepodległości poprzez słowa wybitnych poetów, prozaików, dramaturgów, jak również działaczy społecznych i politycznych. Spoiwem łączącym teksty autorów z różnych epok / m. in. Mickiewicz, Słowacki, Wyspiański, Rydel, Piłsudski, Hemar, Tuwim, Orzeszkowa, Baczyński, Jan Paweł II/. są przejmujące i aktualne w swej historyczno-literackiej diagnozie pieśni wybitnego barda Jacka Kaczmarskiego. To znakomity poetycko-muzyczny komentarz do dziejów Polski od zaborów po współczesność.

Wystąpią aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i Grzegorz Gromek. Słowo wstępne: Elżbieta Lenkiewicz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.