Bezpieczne finanse w sieci, to temat kolejnego spotkania w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”. Tym razem do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicielki z Banku PKO BP w Braniewie.

Uczestnicy obejrzeli zaprezentowaną przez Panie prezentację multimedialną z cyberbezpieczeństwa i zasad bezpiecznej bankowości internetowej.
Następnie, wspólnie zastanawialiśmy się jak wymyślić hasło, które jest łatwe i jednocześnie trudne. I tu zaproponowałyśmy ćwiczenie dotyczące układania bezpiecznego hasła, którego nie zrealizowałyśmy przy module dotyczącym bankowości elektronicznej. Zanim jednak przystąpiliśmy do "budowania" hasła, podałyśmy kilka pomysłów na tworzenie „silnych” haseł, które jednocześnie będą łatwe do zapamiętania, ale i maksymalnie bezpieczne.
Spotkanie przebiegało w swobodnej i miłej atmosferze. Uczestnicy byli zaangażowani w zajęcia, chętnie włączali się w dyskusję, zdarzało się nawet, że zaskakiwali swoją wiedzą samych prowadzących.
„O finansach… w bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego umożliwiający dorosłym użytkownikom bibliotek z całej Polski skorzystanie z nowej oferty, jaką jest edukacja z zakresu finansów osobistych. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.