plakat wydarzenia

Wystawa „Nowy poczet władców Polski”, to zbiór prac autorstwa światowej sławy grafika i ilustratora prof. Waldemara Świerzego. Kolekcja obejmuje 49 portretów polskich królów i książąt, powstałych w oparciu o najnowszą wiedzę historyczną.

Obrazy można porównać z reprodukcjami 42 narysowanych ołówkiem rysunków wybitnego polskiego malarza Jana Matejki. Pace nad wystawą trwały z przerwami przez 10 lat i zakończyły się w 2013 r. Mecenasem kolekcji portretów jest PKO Bank Polski.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Biblioteki.
Ekspozycję portretów będzie można obejrzeć również podczas obchodów Braniewskich Dni Rodziny, które odbędą się na terenie Stadionu Miejskiego w Braniewie dnia 20 czerwca br.