Na zdjęciu znajdują się uczestnicy IX rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz". Zdjęcie zrobiono na fromborskim rynku przy pomniku Mikołaja Kopernika.

IX rajd Odjazdowy Bibliotekarz  przeszedł do historii. W tym roku połączyliśmy siły z Centrum Kulturalno - Bibliotecznym we Fromborku.

W słoneczną sobotę, 22 maja,  zaopatrzeni w dobre humory wyruszyliśmy na spotkanie grupy fromborskiej, która przywitała nas przy trasie Green Velo nad rzeką Baudą. Złożyliśmy niezapowiedzianą wizytę Mikołajowi Kopernikowi i udaliśmy się podziwiać promenadę we Fromborku. Po krótkim odpoczynku nad Zalewem Wiślanym wyruszyliśmy do sołectwa Ronin-Nowiny aby się posilić, porozmawiać, pośmiać się. Chętni zwiedzili również Obserwatorium Astronomiczne Żurawia Góra. Kto miał jeszcze siłę mógł udać się na stoisko bookcrossingowe  i przygarnąć książkę, lub wziąć udział w akcji "fromborskie kamyki". Koniec imprezy oznajmiły gromy z jasnego nieba. Wszystkim udało się dotrzeć do domu bezpiecznie i sucho. Obie ekipy zgodnie stwierdziły, że w przyszłym roku widzimy się na X rajdzie.