zdjęcie przedstawia autorkę Sylwię Zientek, wpisującą się do kroniki bibliotecznej

We wtorek 17 sierpnia, mieliśmy okazję gościć w naszych progach Sylwię Zientek, autorkę książek historycznych m.in. "Hotel Varsovie" czy "Kolonia Marusia", oraz wydanej niedawno książki "Polki na Montparnassie", opisującej nieznane historie polskich malarek w legendarnej dzielnicy Paryża. Sylwia Zientek z wykształcenia prawniczka, pasjonatka sztuki. Podczas wtorkowego spotkania opowiadała czytelnikom o kulisach powstawania swojej najnowszej książki. W interesujący sposób przedstawiała historie polskich malarek.

Uczestnicy spotkania byli zachwyceni, chętnie zadawali pytania. W spotkaniu wzięło udział 30 osób.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu "Nasza pasjonująca historia", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.