zdjęcie przedstawia baner biblioteki, oraz sadzonki kwiatów zielonych

W ramach cyklu Zielona Biblioteka od 5 do 12 czerwca w Czytelni dla Dorosłych zostanie zorganizowana WYMIANA roślin doniczkowych.
Wszyscy miłośnicy roślin mogą przynieść roślinę na wymianę. Może być ukorzeniona w ziemi, jak i odpowiednio przycięta do samodzielnego ukorzenienia. Jeśli Twoim roślinom brakuje miejsca i potrzebują cięcia, jeśli masz okazy, które zbytnio zawładnęły Twoją przestrzeń, to doskonała okazja na podzielenie się nimi z innymi. Może jakaś roślina Ci się znudziła, albo po prostu chcesz jej znaleźć nowy, lepszy dom, bez przesuszania i przelewania.
Akcja potrwa od 5 do 12 czerwca (lub do wyczerpania roślinek), w godzinach pracy biblioteki. Wymianie roślin będzie towarzyszyć półeczka z książkami dotyczącymi nie tylko uprawy roślin, ale również szeroko pojętej ekologii.
Podczas akcji będzie można również otrzymać nasionka do stworzenia balkonowej kwietnej łąki, które dostaliśmy z Kwietnej Fundacji.