zdjęcie ze spotkania, na zdjęciu ludzie oraz prowadzący przedstawiajacy prezentację mini

W ramach tegorocznej akcji NOC BIBLIOTEK, która w tym roku odbyła się pod hasłem TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ , spotkaliśmy się w Bibliotece, aby porozmawiać o ziołach rosnących wszędzie wokół nas i które mijamy w zasadzie każdego dnia. Prelekcję pt. „Apteka i spiżarnia wokół nas” wygłosił wieloletni pasjonat zielarstwa, Pan Roman Michalski.

Spotkanie było pierwszym z cyklu „DOBRE ZIOŁA NA ZŁE CZASY - czyli o tym jak wykorzystać rośliny w warunkach wojen, kataklizmów, kryzysów ekonomicznych”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.