ludzie oglądający wystawę w holu biblioteki

Od października w Bibliotece prezentowana jest wystawa WARMIŃSKI ZODIAK, dotycząca warmińskich miast: Barczewa, Biskupca, Bisztynka, Braniewa, Dobrego Miasta, Fromborka, Jezioran, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Ornety, Pieniężna i Reszla.

24, 25 i 26 października gościliśmy w bibliotece uczniów braniewskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie. Najpierw uczniowie zwiedzili wystawę, następnie udali się na lekcję regionalną poświęconą historii miasta Braniewa i Warmii. Zajęcia wzbogacone były prezentacją fotografii przedwojennego i powojennego Braniewa oraz literatury regionalnej.