zdjęcie uczniów z lipowiny oglądających wystawę w holu biblioteki

19 lutego obchodziliśmy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, z tej okazji w Bibliotece prezentowana jest wystawa biograficzna wybitnego uczonego.

20, 21, 22 i 23 lutego gościliśmy uczniów szkół podstawowych z Braniewa i powiatu braniewskiego Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Lipowinie. Najpierw uczniowie zwiedzili wystawę i wysłuchali krótkiej prelekcji poświęconej Mikołajowi Kopernikowi, następnie udali się na lekcję regionalną w formie warsztatowej. Ich zadaniem było rzucić kostkami Story Cubes i stworzyć historię inspirując się biografią i dokonaniami wielkiego uczonego. Na zakończenie sprawdzili swoją wiedzę zdobytą podczas spotkania i wspólnie rozwiązali krzyżówkę.

Senat RP ogłosił 2023 ROKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA - jednego z najwybitniejszych uczonych w dziejach nauki polskiej i światowej oraz twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego.