Spotkanie podróżnicze

W poniedziałek , 19 listopada  w ramach spotkań podróżniczych mieliśmy przyjemność gościć Michała Paszkowskiego oraz Martę Sośnicką autorów bloga @Przydasie w Trasie.
Michał Paszkowski  -  olsztyński strażak z z KM PSP w Olsztynie , jeden z uczestników ubiegłorocznej Ekspedycji Zimowej Kaukaz i tegorocznej wyprawy na Elbrus. Wspólnie z Łukaszem Protem i  Pawłem  Zapadką   zdobywca  Elbrusa (5642 m n.p.m) -  najwyższego szczytu Kaukazu. Marta Sośnicka  - PR manager łącznik ze światem podczas wspinaczki w górach, prywatnie  narzeczona Michała.

Prelekcja zatytułowana „Dwie perspektywy na Kaukaz” podzielona była na dwie części. Pan Michał opowiedział uczestnikom spotkania o  przygotowaniach, sprzęcie, emocjach podczas zimowych wypraw na kaukaskie pięciotysięczniki Kazbek i Elbrus. Pani Marta podzieliła się m.in.  swoimi wrażeniami towarzyszącymi jej w czasie gdy Michał zdobywał najwyższy szczyt Kaukazu.  Na koniec spotkania uczestnicy mieli możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego w spinaczkach wysokogórskich, zadać  pytania naszym gościom, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy Michałowi Paszkowskiemu i Marcie Sośnickiej za spotkanie.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu "Poznawanie świata dla początkujących", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.