Plakat wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie podróżnicze z  Krzysztofem Nowakowskim  pn. "Psim zaprzęgiem przez życie" oraz promocję książki autora pt. „23 kilometr”.
Spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2018 r. godz. 17.00 w Czytelni dla Dorosłych.
Po spotkaniu możliwość zakupu książki autora.

Krzysztof Nowakowski – podróznik,  sportowiec, maszer, adventurer. Mąż i ojciec. Razem z żoną Darią od niemal 17 lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, Inarijarvi. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą, o których opowiada książka „23 kilometr”.

Spotkanie zostanie zrealizowane w ramach projektu pt. „Poznawanie świata dla początkujących” dofinansowanego że środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.