zdjęcie przedstawia uczniów, uczestników nocy bibliotek, podczas zajęć w bibliotece

W piątek , 8 października, wspólnie z uczniami klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II pod opieką Marty Serockiej wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem "Czytanie wzmacnia". Przenieśliśmy się do STRASZYDŁOWA. Okoliczności sprzyjały odbyciu tej mrocznej podróży a mianowicie wieczorne godziny, sceneria, zabytkowy punkt programu czyli WIEŻA BRAMNA oraz pełna gotowość do zabawy zdeklarowanych uczestników. A chętnych nie brakowało! Co niezwykle cieszy.

Jak przebiegała nocna impreza? Bardzo intensywnie i energetycznie. Na naszych uczestników czekał mroczny labirynt, spotkanie w STRASZYDŁOWIE z Nietoperzycami, przejście zakamarkami biblioteki, przeciąganie liny na trawie, odkrywanie tajemnic wieży czyli szukanie listu DUCHA MARIANA, lekcja straszenia a tu: pohukiwania, okrzyki, magiczne zaklęcia, chóralne śpiewy. W tajemniczej, zabytkowej scenerii odbyło się pasowanie na uczniów STRASZYDŁOWA a w bibliotecznym ZAMKU plastyczne działanie- wykonanie opasek na głowę, festiwal strachów z mrocznymi i śmiesznymi tańcami, czytanie książek z nutą grozy, literackie zadania-wyzwania oraz degustacja „dziwnych” słodkości. Na zakończenie nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia STRACHÓW z dyplomami w ręku.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ! BYŁA MOC I ENERGIA! DO MIŁEGO ZOBACZENIA!