Przyszedł czas na podsumowanie uroczystego pasowania pierwszoklasistów z braniewskich szkół podstawowych na czytelników naszej biblioteki!

Trzy dni spotkań z pełnymi energii dziećmi, otwartymi i chętnymi do literackich wyzwań. A co się działo? W BIBLIOZAMKU czekały na młodych czytelników księżniczki- strażniczki bibliotecznych książek, przewodniczki uroczystości. Powitanie uczestników nastąpiło przy dźwiękach muzyki i było zaproszeniem do wspólnych pląsów oraz wprowadzeniem bajkowej atmosfery. "Worka" zadań angażujących pierwszoklasistów oczywiście nie mogło zabraknąć. Otóż: należało użyć właściwych, magicznych zaklęć do otworzenia skrzyni z różnościami, odkryć "zalety czytania", wysłuchać próśb książki i tekstu opowiedzianego techniką Kamishibai, oddać się magii wiersza W. Badalskiej pt. "Muzyka na krzywej wieży" między innymi zagrać na harfie, wydając dźwięki..., dać właściwą odpowiedź na wysłuchaną zagadkę. Poddani różnym testom pierwszoklasiści mogli dopiero przystąpić do ślubowania i aktu pasowania. Dyplomiki oraz słodkie co nieco wieńczyło biblioteczną uroczystość.

WITAMY W NASZYM GRONIE!
PROŚBA: PRZYPOMINAMY ...aby dopełnić wszystkich formalności i być pełnoprawnym czytelnikiem, trzeba być zapisanym do naszej biblioteki  . Zapraszamy więc tych rodziców z dziećmi, które nie mają karty w naszej bibliotece!