We wtorek, 12 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie odbyło się szkolenie Bum, bum rurki jako instrument integracji grupy dla bibliotekarzy i partnerów projektu BLISKO. Warsztaty poprowadził instruktor gry na Bum Bum Rurkach, charyzmatyczny człowiek z pasją - Daniel Gacek.

 

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie została beneficjentem dwuletniego programu BLISKO - Biblioteka Lokalność Inicjatywy Społeczność Kooperacja Oddolność (2023-2024) stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w ramach Priorytetu 4, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie otrzymała dofinansowanie dla bibliotek publicznych na
zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub
audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0” na kwotę 11 307,00 zł

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. Koszt ogółem zadania wynosił 29 920,00 zł, z tego 25 320,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

 Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie otrzymała dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0 na kwotę 12 384,00 zł

W II naborze otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 1615,00 zł

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie otrzymała dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Plakat informujacy o realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Braniewie projekcie"Nasza pasjonująca historia" Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu NASZA PASJONUJĄCA HISTORIA! W ramach projektu zaprosimy Was do udziału m.in. w spotkaniach autorskich, wykładach z historii regionu, grze miejskiej i pikniku średniowiecznym.

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych"

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie bierze udział w programie "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych - priorytet 1".

Głównym celem priorytetu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 jest podniesienie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek.

 W roku 2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie otrzymała na zakup książek dotację w wysokości 10 150,00 zł. W ramach dotacji zakupiono 347 książek i 40 audiobooków.

 

 

 

 

Fotografia do projektu

Z przyjemnością informujemy, iż dysponujemy pięknymi książeczkami! Wystarczy przyjść do naszej biblioteki ze swoją pociechą (rocznik 2016),