plakat z ikoną Daiusza Zieniewicza otwarcie 20 marca 2023

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pana Dariusza Zieniewicza pt. ”Ikony odnalezione na plaży”

20 marca godz. 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie.

Dariusz Zieniewicz to artysta, malarz, człowiek o bogatej osobowości. Od 2001 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawiał swoje obrazy w: Gorzowie Wielkopolskim, Puławach, Książu, Wałbrzychu, Bydgoszczy, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Kętrzynie, Zakopanem, Braniewie, Avignon, Strasburgu, Rzymie, Catanii, Bronte-Maniace, Zachęcie w Warszawie, Szczecinie, Toruniu.

Domeną artysty jest malarstwo, ale pracuje również nad freskiem i aranżacją wnętrz, grafiką, ilustracją książek, fotografią. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą. Pracuje również jako nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Liszewskiego w Braniewie.