Krótkie dni, długie, ciemne wieczory to doskonała okazja aby zagłębić się w kulturę ludową.

Już w średniowiecznych dworach i pałacach białogłowy spędzały długie godziny szyjąc i haftując. Z czasem umiejętności te zaczęły się rozprzestrzeniać wśród innych warstw społecznych. My również postanowiłyśmy spróbować swoich sił w hafcie. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie w ramach projektu BLISKO zaproponowała warsztaty haftu płaskiego dla początkujących. Podczas dwudniowych warsztatów (3, 10.10.2023 r.) poznałyśmy różne ściegi i ćwiczyłyśmy, ćwiczyłyśmy, ćwiczyłyśmy… Warsztaty były też doskonałą okazją do powspominania innych technik, w których biegłe były nasze babcie i prababcie: robótki na drutach, szydełku itp.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność - „Nasze wspólne miejsce – BIBLIOTEKA”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.