zdjęcie na którym są przedstawione 3 plansze z obrazkami z motywem morskim

W holu Biblioteki prezentowana jest fascynującą wystawa Balticarium. Ilustracje pochodzą z autorskiej książki Natalii Uryniuk  o tym samym tytule wydanej przez Wydawnictwo Wytwórnia.

 SŁOWO OD AUTORKI:
 „… Jestem ilustratorką i postanowiłam założyć portal o Morzu Bałtyckim – balticarium.com, gdzie opisałam podwodny świat i opracowałam ilustrowane gry. Marzyłam też o tym, żeby wydać książkę o zwierzętach żyjących w Bałtyku. Ostatecznie powstał album nie tylko o faunie i florze tego akwenu. Przedstawia m.in. kraje nadbałtyckie, wyspy, ciekawych ludzi, a nawet baśnie. Jest tu mowa również o zagrożeniach, jakie stwarza człowiek dla środowiska morskiego. Z roku na rok jest coraz mniej zwierząt w Bałtyku, wymierają rośliny, a na dnie morza tworzą się pustynie. Jeżeli nie zmienimy swojego postępowania, aby aktywnie przeciwdziałać niszczeniu środowiska, to kolejne pokolenia będą oglądać w tej książce nieistniejący już świat.”

Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji w godzinach otwarcia Biblioteki do 31 marca 2024 r.

Zajrzyj na stronę: https://www.balticarium.com/ znajdziesz tu informacje o projekcie, opis zwierząt mieszkających w Bałtyku, a nawet gry online!