Na fotografii dzieci biorace udział w jeżyciadzie

Tym razem CZYTANIE JEŻYCJADY w naszej bibliotece przebiegało nie stacjonarnie a on-line. Połączyliśmy siły i zaangażowanie współpracując z nauczycielami i uczniami.
24 marca udostępniliśmy na bibliotecznym profilu facebooka materiały multimedialne przygotowane przez nich a w kolejnych dniach czyli 25 i 26 zaprosiliśmy chętnych do udziału w bibliotecznych wyzwaniach, oczywiście on-line.
Pragniemy przypomnieć, że  do końca  marca (bo tak trwa akcja Wydawnictwa Akapitt Press) „zaczytujemy się” w twórczości Małgorzaty Musierowicz.
Zapraszamy do wspólnego czytania w zaciszu domowym albo wysłuchania nagrań fragmentów cyklu powieści autorki w wykonaniu  uczniów z klas IV-VII braniewskich szkół podstawowych i Lipowiny . A kto ma ochotę sprawdzić swoją wiedzę, a przy tym dobrze się bawić proponujemy literacką krzyżówkę albo grę.

 

#OgólnopolskieCzytanieJeżycjady2021 #OCJ2021

Link do krzyżówki „Borejkowe wyzwania”:
https://learningapps.org/watch?v=puko2wshn21

Link do gry „I ty możesz zostać literackim milionerem” :
https://learningapps.org/watch?v=pofck5hoj21


Linki do nagrań:
https://fb.watch/4xzRKU3T1A/ (Lipowina)
https://m.youtube.com/watch?v=CzLQz1KUyEw&feature=youtu.be (Lipowina)
https://m.youtube.com/watch?v=CzLQz1KUyEw&feature=youtu.be (Lipowina)
https://fb.watch/4xz_r0u2Jo/ (SP 6 w Braniewie)
https://fb.watch/4xA0Yu6OTA/ (SP 5 w Braniewie)
https://fb.watch/4xA3Yqt4kZ/ (SP 3 w Braniewie)
https://fb.watch/4xA5TW6RQt/ (SP 3 w Braniewie)
https://fb.watch/4xA7dtOl9Q/ (SP 3 w Braniewie)

Do udziału w wydarzeniu przystąpili uczniowie z klas IV-VII z trzech braniewskich placówek szkolnych: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie (opiekun: Kamila Siejko), Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie (opiekun: Aleksandra Wolanowska), Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 im. Jana Pawła II  z Oddziałami Przedszkolnymi w Braniewie (Krystyna Szakiewicz) oraz z powiatu braniewskiego czyli Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Lipowinie (Ewa Kirczuk, Marta Spychała)
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE I WSPÓLNE CZYTANIE!