W piątek, 15 września 2023 r. odbyły się warsztaty "Moc drzemie w baśniach" z Agatą Półtorak, ilustratorką, autorką książek dla dzieci, z udziałem uczniów klas trzecich braniewskich placówek.

Trzy magiczne spotkania a podczas nich baśnie opowiedziane techniką Kamishibai, czyli indonezyjska opowieść o błękitnym kocie i ukraińska historia o carze kruków, owite muzycznym tłem. Szamański bęben, kalimba, flet, afrykańska grzechotka i cztery żywioły Koshi przeniosły uczestników w niezwykły nastrój. Niewątpliwie pamiątką dzisiejszych spotkań stały się własnoręcznie zdobione koty i kruki - zawieszki czy koty- magnesy.

W zajęciach wzięli udział: Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie

Agata_Poltorak2
Agata_Poltorak3
Agata_Poltorak4