3 listopada z wizytą przybyli uczniowie z kl. I a i I b Szkoły Podstawowej w Młynarach  pod opieką Ireny Afranowicz, Edyty Rożak i Małgorzaty Kosińskiej.

Pierwszoklasiści po raz pierwszy odwiedzili naszą bibliotekę, a tym samym wzięli udział w zajęciach. Tematem spotkania był las i jego mieszkańcy. Na naszych gości czekało wiele niespodzianek: pląsy przy leśnych odgłosach, pacynkowa bajka zza parawanu, zagadki i teatrzykowa historia o dwóch ptaszkach- opowiedziana techniką Kamishibai. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach wytężając: wzrok, słuch i węch. Podczas czytania tekstu o borsuku naśladowały dziwne dźwięki, zaś z zamkniętymi oczami określały nazwy zapachów z lasu, które ukryły się w „zaczarowanej szkatułce”. Nie mogło zabraknąć oczywiście działań plastycznych! Powstały dwie prace grupowe, przedstawiające  LAS ZA DNIA I LAS NOCĄ. Jednakże to nie koniec wrażeń… Dzieci miały również okazję zwiedzić wieżę bramną, wysłuchać historycznych ciekawostek oraz uwiecznić wizytę poprzez  pamiątkowe zdjęcia.

kolaż fotografi przedstawiający dzieci z Młynar oraz ich prace wykonane w czasie wizyty w MBP w Braniewie

kolaż fotografi przedstawiający dzieci z Młynar i ich aktywizację w czasie wizyty w MBP w Braniewie

kolaż zdjęć przedstawiający zwiedzanie wieży bramnej zamku biskupiego przez dzieci z SP w Młynarach podczas wizyty w MBP w Branieiwe