Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza wszystkich miłośników sztuki i nie tylko do odwiedzenia Biblioteki i uczestnictwa w wernisażu wystawy malarstwa Lubomiry Wacławskiej. W trakcie uroczystości będzie możliwość spotkania z artystką i rozmowy o jej inspiracjach oraz technikach malarskich. Będzie to również doskonała okazja do spędzenia popołudnia w towarzystwie pięknych obrazów.

Zapraszamy!!!

7 maja 2024 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie, ul. Katedralna 7

Liczymy na Państwa obecność i wspólną celebrację twórczości Lubomiry Wacławskiej!!!

Pani Lubomira Wacławska jest mieszkanką Pieniężna. Zawodowo zajmowała się organizacją wystaw, plenerów malarskich, prowadzeniem warsztatów artystycznych z dziedziny malarstwa oraz rękodzieła dla dzieci i dorosłych. Obecnie jest na emeryturze. Swój pierwszy obraz namalowała przez przypadek w wieku 50 lat. Maluje głównie w technice olejnej, próbuje również techniki akrylowej i akwareli. Mimo braku wykształcenia artystycznego, potrafi przekazać swoje emocje i myśli za pomocą kolorów. Prace artystki są pełne energii i pasji, emanuje z nich spontaniczność i autentyczność przekazu, a jej twórczość prezentowana była na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.