W dniach 4-5 października odbyły się kreatywne warsztaty plastyczne pod hasłem: „BARWY ZIEMI” z udziałem uczniów klas IV-VI braniewskich placówek. Inspiracją działań młodych uczestników była oczywiście literatura podróżnicza między innymi książka Łukasza Wierzbickiego zatytułowana: „Wokół świata na wariata”, atlasy, pozycje z zakresu małego rękodzieła. Podczas zajęć zajrzeliśmy w głąb otaczającego świata przyrody mieniącego wielobarwnymi pigmentami. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję własnoręcznie wykonać krajobrazy, abstrakcyjne kompozycje wykorzystując plastelinę, tekturkę oraz prawdziwe minerały czyli granulat kwarcowy i marmurowe kamyki. Efekt to piękne, niepowtarzalne prace, które uczestnicy zabrali ze sobą.

Uczestnicy zajęć: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie, Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Braniewie

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność  - „Nasze wspólne miejsce – BIBLIOTEKA”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025