na zdjeciu prowadząca wyświetlana prezentacja oraz słuchające siedzące na podłodze dzieci odwrocone plecami

Wczoraj czyli 14 marca w naszej bibliotece od samego rana zapanował ruch i gwar. A to za sprawą roześmianych i gotowych do udziału w warsztatach dzieci, z Kamilą Radzimińską- Arczak z Olsztyna, miłośniczką i strażniczką przyrody, związaną z Fundacją Edukacji Leśnej Drzewice. Za przewodnictwem pani Kamili podążyliśmy szlakiem niezwykłej natury.

Dzieci zdobyły niezbędną wiedzę o przyrodzie budzącej się do życia, znalazły odpowiedź „leśnej zagadki” odkrywając sekret ptasich piór za pomocą lup, zaprzyjaźniły się z przedstawicielami skrzydlatych zwierząt czyli wróblem, sikorką, kaczką, jeżykiem oraz wzięły udział w odlotowym quizie. Pasjonującym zajęciem okazało się tworzenie tropów zwierząt czyli odcisków z gliny, które uczestnicy zabrali ze sobą.

Wydarzenia realizowane w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce – BIBLIOTEKA! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Narodowe Centrum Kultury

Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego

NPRCz 2.0

Uczestnicy warsztatów: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie, Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie,.