15 kwietnia w naszej bibliotece przebiegał pod znakiem egzotycznej wyprawy do endemicznego świata zwierząt. Dzień pełen pozytywnych wrażeń- z pewnością tak. Zarówno młodzi braniewianie jak i dorośli mogli wziąć udział w niezwykłych warsztatach czy spotkaniu.

„Świat przyrody jest najcudowniejszy i niech tak zostanie” z takim stwierdzeniem przybył do nas PAN PRZYGODA czyli Szymon Michalak- pasjonat, podróżnik, dla którego pomaganie i ratowanie dzikich czy domowych zwierząt to potrzeba płynąca z głębi serca.

Przed południem spotkał się z uczniami klas czwartych i piątych braniewskich placówek szkolnych, by przybliżyć to ważne przesłanie ekologiczne. Zabrał młodych uczestników w wirtualną podróż, podczas której podróżnik odkrył piękno unikatowej fauny Madagaskaru.

Mnóstwo ciekawostek, odkryć, ważnych wskazówek dla młodych uczestników, uwrażliwienie na fakt ginących gatunków, zmian klimatycznych czy też potrzeby działań od siebie. Niewątpliwą atrakcją było spotkanie oko w oko z przedstawicielami świata zwierzęcego a mianowicie : wężem boa dusicielem, skorpionem, pająkiem- ptasznikiem, gekonem, agamą brodatą i tilikwą.

A larwy drewnojada mogły stać się przysmakiem nie tylko gadów. Znaleźli się śmiałkowie gotowi na unikatowy posiłek. Determinacja uczestników nie zna granic. Choć spożywanie larw zostawmy na inny czas.

Trzy emocjonujące warsztaty podczas których, wspólnie odkrywaliśmy niezwykły świat przyrody.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ!

Wydarzenia realizowane w ramach projektu projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność - „Nasze wspólne miejsce – BIBLIOTEKA”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

aaji9pDw
HNQMUeeU