zdjęcie przedstawia wystawę ikon wraz z ich autorem Dariuszem Zieniewiczem

20 marca 2023 r. w Bibliotece miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy i prezentacja prac Dariusza Zieniewicza.

Pan Dariusz opowiedział o swojej pasji, jaką jest sztuka pisania ikon. Przedstawił w jaki sposób przygotowuje podobrazie i z jakiej techniki pisania korzysta. Ekspozycję będzie można oglądać do końca kwietnia.

DARIUSZ ZIENIEWICZ to artysta, malarz, człowiek o bogatej osobowości. Od 2001 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą. Wystawiał swoje obrazy w Gorzowie Wielkopolskim, Puławach, Książu, Wałbrzychu, Bydgoszczy, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Kętrzynie, Zakopanem, Braniewie, Avignon, Strasburgu, Rzymie, Catanii, Bronte-Maniace, Zachęcie w Warszawie, Szczecinie, Toruniu. Domeną artysty jest malarstwo, ale pracuje również nad freskiem i aranżacją wnętrz, grafiką, ilustracją książek, fotografią. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Liszewskiego w Braniewie.