wszyscy uczestnicy nocy detektywów w bibliotece

Ach, co to była za noc… 22 września o godz. 18.00 w Bibliotece rozpoczęła się fascynująca przygoda – Noc Detektywów. Gospodarzem spotkania był Krzysztof Petek, autor powieści sensacyjno-przygodowych, podróżnik, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Zanim jednak uczestnicy zamienili się w detektywów i wyruszyli w miasto na poszukiwanie skarbu, musieli przejść odpowiednie przeszkolenie. Najpierw teoria, pokaz slajdów, opowieści o dalekich podróżach. Następnie trening fizyczny i krótkie szkolenie samoobrony. Po teoretycznym i praktycznym szkoleniu przyszedł czas na posiłek. I najważniejsza część spotkania, detektywi, podzieleni na trzy grupy, w końcu wyruszyli w teren zaopatrzeni w pomocne wskazówki, prowadzące do miejsca ukrycia skarbu. Podczas poszukiwań zmagali się z licznymi zadaniami, rozwiązywali zagadki, łamigłówki, kalambury, musieli wykazać się znajomością alfabetu Morse’a, umiejętnościami logicznego myślenia, wyobraźnią i odwagą. Kilkugodzinne poszukiwania młodych detektywów zakończyły się sukcesem, skarb został odnaleziony w Wieży Bramnej, a zwycięzcy nagrodzeni „złotem”.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i zaangażowanie Hufiec ZHP Braniewo !

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce - BIBLIOTEKA. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.