Co to jest komiks i jak go rysować? 28 września na spotkaniu w Bibliotece o tajnikach tworzenia komiksów opowiedział Zbigniew Masternak, prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta, a nawet piłkarz. Pod czujnym okiem Naszego gościa uczniowie Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie bazując oczywiście na swojej wyobraźni, podjęli próbę stworzenia krótkiej historii komiksowej, której akcja miała rozgrywać się w Braniewie. Pod koniec zajęć każdy zaprezentował swój komiks, a najciekawsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce - BIBLIOTEKA. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

komiks1
komiks2