W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. w bibliotece odbyło się niezwykłe spotkanie, które zgromadziło miłośników przygód i zwierząt . Gościem honorowym był Szymon Michalak, znany także jako Pan Przygoda, wraz ze swoją gadzią ekipą. Podczas spotkania opowiedział nam pasjonująco o swojej podróży po Madagaskarze, odkrywając tajemnice tego egzotycznego miejsca.

Pan Przygoda z pasją przedstawił swoje niezwykłe zwierzęta. Uczestnicy spotkania mieli okazję pogłaskać Mariusza (boa dusiciel), przyjrzeć się Bożence (ptasznik olbrzymi), zachwycić się Kajtkiem (agama brodata), Guciem (gekon lamparci), Helmutem (tilikwa) i Stefanem (skorpion azjatycki).

Od kolorowych jaszczurek po wzbudzające odrazę pająki i skorpiony, każdy z przedstawionych gości miał swoje pięć minut. Wszyscy obecni mogli zgłębić tajniki dzikiej przyrody Madagaskaru, podziwiając zdjęcia i słuchając opowieści. Spotkanie było przepełnione śmiechem, okrzykami zachwytu i przerażenia.

Dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia w BIBLIOTECE.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność - „Nasze wspólne miejsce – BIBLIOTEKA”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

przygoda1
przygoda2